Dawreek Pişirici Kür (Pasta)

Ürün Kodu: 1613 Kategoriler: DAWREEK - Pişirici Kür (PASTA)
(814) Kişi Görüntüledi

 Dawreek Koruyucu İş Eldivenleri üreticisi olarak Pişirici Kür (pasta) ihtiyacı olan firmalara Teknik Özellikleri belirlenmiş olan Ambalaj ve Özelliklerde Dawreek Pişirici Kür (pasta) satışımız yapılmaktadır. 90 kg lık ambalajında sunduğumuz Dawreek Pişirici Kür (pasta) fiyatları ve satışımız hakkında detaylı bilgi için fabrikamızı arayınız.

Pişirici kür vulkanizasyon işlemini gerçekleştiren kimyasalların toplamına denir 

Polimer vulkanizasyona nasıl elverişli olur?

Vulkanizasyon bir çapraz bağlanma işlemidir. Polimerin karbon atomları arasındaki çapraz bağ köprüleri, vulkanizasyonda kükürt ile sağlanmaktadır. Köprünün kurulabilmesi için, köprünün uçlarının bağlanacağı uygun yerlerin var olması gerekir.

Her bir noktada C atomları olduğunu biliyoruz. Karbon atomlarının uzayda dört kolu vardır. İki kolu polimerdeki komşu karbon atomuna, diğer iki kolu ya başka atomlara ya da başka polimerin yan kollarındaki komşu atomlara bağlı olabilir. Bir diğer şık  bu kollardan birinin komşu karbon atomu ile ikinci bir bağ kurmasıdır.

  |                           |     |

-C-                      - C= C-

  |                           |     |

Doymuş           Doymamış

Doymuş           Doymamış

Karbon atomları arasındaki tek kollu bağ, doymuşluk; çift kollu bağ doymamışlık durumunu ifade eder. Vulkanizasyon reaksiyonu çit kollu yani, doymamış C atomları üzerinde olur. Köprü başları bu karbon atomlarıdır. İkinci bağ birincisinden daha zayıftır ve kopabilir. Kopmaya hazır hale gelen bu bağların azlığı ve çokluğu vulkanizasyon kabiliyetini gösterir. Polimerdeki bu bağları koparabilecek,  bu noktalara kendisini bağlayacak ve köprüler kurabilecek maddelere ihtiyaç vardır. Bu maddelere ana vulkanizasyon maddesi denir. Ve en önemlisi kükürttür.